RSS feed for Meghan

Meghan has logged 526 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Newsies: The Broadway Musical

Newsies: The Broadway Musical

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★
Edit this entry  
09
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Her Story

Her Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Final Year

The Final Year

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mapplethorpe: Look at the Pictures

Mapplethorpe: Look at the Pictures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Growing Up Coy

Growing Up Coy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Welcome to Leith

Welcome to Leith

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Codes of Gender

The Codes of Gender

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Roxanne, Roxanne

Roxanne, Roxanne

2017
×
★★★½
Edit this entry