RSS feed for Meghan

Meghan has logged 363 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Searching for Debra Winger

Searching for Debra Winger

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Tracey Fragments

The Tracey Fragments

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Primary Colors

Primary Colors

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Billy Elliot the Musical Live

Billy Elliot the Musical Live

×
★★★½
Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Final Year

The Final Year

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Welcome to Leith

Welcome to Leith

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★½
Edit this entry  
11
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Edit this entry  
23
Roxanne, Roxanne

Roxanne, Roxanne

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
In & Out

In & Out

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Loser

Loser

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Orange County

Orange County

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Home

Home

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fabulous! The Story of Queer Cinema

Fabulous! The Story of Queer Cinema

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jinxy Jenkins, Lucky Lou

Jinxy Jenkins, Lucky Lou

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Head On

Head On

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry