RSS feed for Meghan

Meghan has logged 225 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Nothing Like the Holidays

Nothing Like the Holidays

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
20
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
An Ideal Husband

An Ideal Husband

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★
Edit this entry  
22
The LEGO Ninjago Movie

The LEGO Ninjago Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
The Fluffer

The Fluffer

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The 10 Year Plan

The 10 Year Plan

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Kinky Boots

Kinky Boots

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
Kissing Jessica Stein

Kissing Jessica Stein

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Throw Momma from the Train

Throw Momma from the Train

1987
×
★★★
Edit this entry  
11
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Edit this entry  
04
Elizabeth at 90: A Family Tribute

Elizabeth at 90: A Family Tribute

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★
Edit this entry  
22
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★
Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Serpico

Serpico

1973
×
★★★
Edit this entry  
13
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Edit this entry  
09
Corner Gas: The Movie

Corner Gas: The Movie

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★
Edit this entry  
22
The Smell of Us

The Smell of Us

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Asperger's Are Us

Asperger's Are Us

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Angel of Christmas

Angel of Christmas

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Interior. Leather Bar.

Interior. Leather Bar.

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★
Edit this entry  
02
Flipped

Flipped

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Trailer Park Boys: The Movie

Trailer Park Boys: The Movie

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
The Lady in the Van

The Lady in the Van

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Edit this entry  
02
Whip It

Whip It

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★
Edit this entry