RSS feed for Meghan

Meghan has rated 13 films released in the 1950s.

  • How to Marry a Millionaire

    ★★★

  • Gentlemen Prefer Blondes

    ★★★

  • The King and I

    ★★★½

  • The Searchers

    ★★★★

  • Rear Window

    ★★★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★½

  • All About Eve

    ★★★★

  • Sabrina

    ★★★

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★

  • Some Like It Hot

    ★★★½

  • Singin' in the Rain

    ★★★★

  • On the Waterfront

    ★★★½