RSS feed for Meghan

Meghan has rated 66 documentary films.

  • You Are Here

    ★★★★

  • United in Anger: A History of ACT UP

    ★★★★

  • Picture This

    ★★★½

  • Super Size Me

    ½

  • Capitalism: A Love Story

    ★★★★

  • Roger & Me

    ★★★★

  • The Final Year

    ★★★½

  • The Mask You Live In

    ★★★★½

  • Welcome to Leith

    ★★★½

  • Bowling for Columbine

    ★★★★

  • The Times of Harvey Milk

    ★★★★★

  • Fabulous! The Story of Queer Cinema

    ★★★½

  • The Codes of Gender

    ★★★★

  • Young @ Heart

    ★★★★

  • Wadd: The Life & Times of John C. Holmes

    ★★★½

  • Paris Is Burning

    ★★★★

  • Growing Up Coy

    ★★★★

  • The Celluloid Closet

    ★★★★