Ole has logged 31 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
We Were Once a Fairytale

We Were Once a Fairytale

2009
×
★½
Edit this entry  
27
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Edit this entry  
25
Trolls

Trolls

2016
×
★½
Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The King

The King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ray

Ray

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★★
Edit this entry  
16
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mu & Kråkan

Mamma Mu & Kråkan

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Edit this entry