• Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Adam Devine: Best Time of Our Lives

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • David Cross: Oh Come On

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Amy Schumer: Growing

    ★★

  • Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • What Men Want

    ★★½

  • Ray Romano: Right Here, Around the Corner

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Welcome to Marwen

    ★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bumping Mics with Jeff Ross & Dave Attell

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Take the Ball, Pass the Ball

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★

  • Pachamama

    ★★

  • Cattle Hill

    ★½

  • Running for Good: The Fiona Oakes Documentary

    ★★★½

  • Flight of the Conchords: Live in London

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Inside the Manson Cult: The Lost Tapes

    ★½

  • Smallfoot

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Next Gen

    ★★★

  • 22 July

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Quake

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½