• The Other Side of the Wind

    ★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★

  • Modest Heroes

    ★★★

  • The Happytime Murders

    ★★★

  • Comedy Central Roast of Bruce Willis

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Who Is America?

    ★★★★

  • Extinction

    ★½

  • How It Ends

    ★½

  • Jim Jefferies: This Is Me Now

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Bill Maher: Live From Oklahoma

    ★★

  • Flavors of Youth

    ★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • One Small Step

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Innocent

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Anon

    ★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★½

  • The Week Of

    ★★½

  • Kevin James: Never Don't Give Up

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★★½

  • The Miracle Season

    ★★½

  • Rampage

    ★★

  • Amateur

    ★★★½

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★★½

  • Happy Anniversary

    ★★

  • Game Over, Man!

    ★★★

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • Duck Duck Goose

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Death Wish

    ★★½

  • Benji

    ★½

  • Kilian Jornet, Path to Everest

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Utøya: July 22

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Collateral

    ★★½

  • When We First Met

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★½