Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Sweety Barrett

Sweety Barrett

1998
×
Edit this entry  
04
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
How Harry Became a Tree

How Harry Became a Tree

2001
×
★★½
Edit this entry  
03
The Trench

The Trench

1999
×
Edit this entry  
02
Inside Christopher Nolan's Oppenheimer

Inside Christopher Nolan's Oppenheimer

2023
×
Edit this entry  
02
The Silent City

The Silent City

2006
×
Edit this entry  
30
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
I'm the Man

I'm the Man

2019
×
Edit this entry  
27
The Water

The Water

2009
×
Edit this entry  
27
Eviction

Eviction

1999
×
Edit this entry  
27
A Man of Few Words

A Man of Few Words

2000
×
Edit this entry  
27
Filleann an Feall

Filleann an Feall

2000
×
Edit this entry  
27
At Death's Door

At Death's Door

1999
×
Edit this entry  
27
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
Edit this entry  
26
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Peacock

Peacock

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
All of This Unreal Time

All of This Unreal Time

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Watchmen

Watchmen

2001
×
Edit this entry  
24
Intermission

Intermission

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Perrier's Bounty

Perrier's Bounty

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
Aloft

Aloft

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Way We Live Now

The Way We Live Now

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Retreat

Retreat

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★
Edit this entry  
20
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sunburn

Sunburn

1999
×
★★
Edit this entry  
19
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Anna

Anna

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
18
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★
Edit this entry  
16
My Big Fat Greek Wedding 3

My Big Fat Greek Wedding 3

2023
×
½
Edit this entry  
15
Disco Pigs

Disco Pigs

2001
×
★★★★
Edit this entry