• Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • my body, a vessel

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Framing Britney Spears

  • Long Gone Gulch

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • Burrow

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • The Clockwork Elves

    ★★★★★

  • Long Toast

  • The Prom

    ★★★

  • Goodbye Robin!

  • The Life Ahead

  • Canvas

  • Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

  • Soul

  • The Boys in the Band

  • Bad Luck Jack

  • American Murder: The Family Next Door

  • Opera

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

  • The Under-Undergrounds, the Beginning

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

  • Satina Wants a Bedtime Story

  • Showbiz Kids

  • Hamilton

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

  • Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

  • Lifeforce

    ★★★★½

  • Parting Gift

  • Friendly Shadow

  • Josep

    ★★★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • Out

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

  • Satina Episode 1 - Bring Your Demon to Work Day

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Waiting

  • Murder Death Koreatown

  • The Acorn Princess

  • Emma.

    ★★★★½

  • Disclosure

  • The Social Dilemma

  • Yes-People

    ★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • Genius Loci

  • Goldman v Silverman

  • Model Citizen

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★★

  • The Closet

  • Holidaze

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Bacurau no Mapa

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

  • Helluva Boss

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • Drawn to You

  • Frozen II