• All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • My Son

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★½

  • Together

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • Mare of Easttown

  • Thunder Force

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Happily

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Yes Day

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Land

    ★★

  • How It Ends

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Tambour of Retribution

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★★★★