• Dating Amber

    ★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★½

  • The Thing About Harry

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • You Will Die at 20

    ★★★★

  • Joker

  • One Piece: Stampede

  • Straight Up

    ★½

  • It Must Be Heaven

    ★★½

  • Adam

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Arrangement

  • End of the Century

    ★★★½

  • Steam Room Stories: The Movie

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Trophy Boy

    ½

  • Green Book

    ★★★★★

  • Consequences

    ★★★

  • José

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

  • 10 Days Before the Wedding

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Sorry Angel

    ★★★★

  • Sauvage

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Dear Ex

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Evening Shadows

    ★★★★

  • Precious Stones

    ★★

  • Riot

    ★★★★

  • Sonu Ke Titu Ki Sweety

    ★★★½

  • Mario

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Photocopy

    ★★★½

  • My Life with James Dean

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

  • Of Skin and Men

    ★★

  • Coexister

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • A Moment in the Reeds

    ★★★

  • Sheikh Jackson

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Faracha

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Cakemaker

    ★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★½

  • Good Time

    ★½

  • Until The Birds Return

    ★★½

  • Happy End

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Square

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½