• Wonder Woman

    ★★½

  • Bad Genius

    ★★★½

  • Dear Basketball

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Speech & Debate

    ★★★

  • Going in Style

    ★★½

  • Call Your Father

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ½

  • Lucky

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • This World We Live In

    ★★★½

  • Goodbye Blue Sky

    ★★½

  • Ali, the Goat and Ibrahim

    ★★

  • The Year I Lost My Mind

    ★★★

  • Something Like Summer

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Freak Show

    ★★★

  • The Party

    ★★½

  • Final Portrait

    ★★★½

  • The Bar

    ★★★½

  • Rings

    ½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • The Big Sick

  • Black Holes

    ★★½

  • Small Arms

    ★★★

  • Sense8: A Christmas Special

    ★★★★½

  • Assassin's Creed

    ★★½

  • 4 Days in France

  • Hi Stranger

    ★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Bromance

    ★½

  • Working with Jigsaw

    ★½

  • Crisis in Six Scenes

    ½

  • Split

    ★★★★★

  • Hard to Give Up

    ★★

  • Smoke & Mirrors

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • In Between

    ★★★

  • Flimflam

    ½

  • Lion

    ★★★★½

  • Handsome Devil

    ★★★

  • Blessed Benefit

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★

  • Taekwondo

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • The Ornithologist

    ★★

  • Boyka: Undisputed IV

    ★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • One Piece Film: GOLD

    ★★★★

  • PYOTR495

    ★★★★

  • Skiptrace

    ★½

  • One Piece: Heart of Gold

    ★★★½

  • Ghostbusters

  • Sign: a silent film

    ★★

  • People You May Know

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Colossal

  • Looking: The Movie

    ★★★½

  • Adventures in Babysitting

  • Fuk It

    ★★

  • Piper

    ★★★½

  • Hurricane Bianca

    ½

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • Esteros

    ★★★½

  • Warcraft

    ★★★½