• Warcraft

    ★★★½

  • Miles

  • Blood Father

    ½

  • It's Only the End of the World

    ★★★★½

  • Divines

    ★★★★½

  • Aquarius

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★½

  • Toni Erdmann

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★

  • Golden

    ★★½

  • Fair Haven

    ★★★★½

  • Bastille Day

    ★★★

  • A Song for your Mixtape

    ★★★★

  • King Cobra

    ★★½

  • Barbershop: The Next Cut

    ★★

  • Mother's Day

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Boss

    ★★½

  • One Kiss

    ★★★½

  • My Big Fat Greek Wedding 2

  • Kapoor & Sons

    ★★★★

  • Keanu

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

  • London Has Fallen

    ★★½

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★

  • Barakah Meets Barakah

    ★★½

  • Being 17

    ★★★½

  • Tomcat

  • Perfect Strangers

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Planet Single

    ★★★★★

  • Little Men

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Joshy

    ½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Christine

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Boy

    ★★½

  • Morris from America

    ½

  • Other People

    ★★

  • How to Be Single

    ★½

  • Dirty Grandpa

    ½

  • How to Lose Weight in 4 Easy Steps!

    ★★★½

  • The Good Waiter

    ½

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★½

  • And Then There Were None

    ★★★★½

  • One Piece: Adventure of Nebulandia

    ★★★½

  • Bajirao Mastani

    ★★½

  • A Man Called Ove

    ★★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

    ½

  • Must Not Think

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • London Spy

    ★★★★½

  • The Last Witch Hunter

    ½

  • Bridge of Spies

    ★★★★½

  • Family Commitments

    ★★

  • Akron

    ★★★½

  • Ellis

    ★★½