• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Hummingbird Project

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Tag

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Mute

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Voyeur

    ★★★★

  • The Child in Time

    ★★★★½

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★★★

  • 55 Steps

    ★★★★★

  • Downsizing

    ★★★

  • The Upside

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★★

  • The Square

    ★★★★

  • Okja

  • Baywatch

    ★★★★

  • King Charles III

    ½

  • Take Me

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Inferno

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

  • Tickled

    ★★★★

  • Joy

    ★★★★

  • The Big Short

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

  • Steve Jobs

  • Legend

  • The Lobster

  • The Interview

  • Ex Machina

  • John Wick

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

  • About Time

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Django Unchained

  • Somm

  • Cloud Atlas

    ★★★½

  • The Imposter