Sort by
  • Poison

    ★★★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • The Swan

    ★★★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Passages

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • No Bears

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • The Wonder

    ★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Showing Up

    ★★★½

  • Stars at Noon

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Corsage

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • The Eight Mountains

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★½

  • House Comes with a Bird

  • Deep Water

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Procession

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Memoria

  • A Hero

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½