• Save the Cinema

    ★★½

  • Anne

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Landscapers

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • Finch

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • I and the Stupid Boy

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Last Bus

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★

  • Infinite

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Danny Boy

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Stowaway

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Shoplifters of the World

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Fucking with Nobody

    ★★

  • SAS: Red Notice

    ★½

  • Coming 2 America

  • Azor

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • The Serpent

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★★½

  • The Dry

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Mank

    ★★

  • The Undoing

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Six Minutes to Midnight

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Hidden

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½