Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy End

Happy End

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Decent Man

A Decent Man

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Clan

The Clan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Julieta

Julieta

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Valley of Love

Valley of Love

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Suburra

Suburra

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falling

The Falling

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In the Absence of the Sun

In the Absence of the Sun

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mood Indigo

Mood Indigo

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lilting

Lilting

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Monk

The Monk

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Past

The Past

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Our Children

Our Children

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry