RSS feed for Travis

Travis has logged 299 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Identity

Identity

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Yards

The Yards

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy World

Crazy World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Proxima

Proxima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frankie

Frankie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry