RSS feed for Travis

Travis has logged 42 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rock Star

Rock Star

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Catcher Was a Spy

The Catcher Was a Spy

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Burnt

Burnt

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry