Sort by

Tasha has logged 199 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Focus

Focus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
The FP

The FP

2011
×
Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★
Edit this entry  
09
Marebito

Marebito

2004
×
★★½
Edit this entry  
07
Chimera Strain

Chimera Strain

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Necronomicon – The Book of Hell

Necronomicon – The Book of Hell

2018
×
★★
Edit this entry  
28
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry