Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Dark Red

The Dark Red

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Endless

The Endless

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bit

Bit

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Amityville Island

Amityville Island

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Mud

Mud

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Yummy

Yummy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Owners

The Owners

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
1BR

1BR

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Absentia

Absentia

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★½
Edit this entry  
21
Nekrotronic

Nekrotronic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trust

The Trust

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
The Furies

The Furies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rojo

Rojo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Dolls

Dolls

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Permanent

Permanent

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Headless

Headless

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wailing

The Wailing

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Pledge

Pledge

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
After Midnight

After Midnight

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Sun Dogs

Sun Dogs

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Tread

Tread

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Cabin Boy

Cabin Boy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Meteor Man

The Meteor Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★
Read the review Edit this entry