Rocky has logged 25 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Note: The Last Name

Death Note: The Last Name

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cold Souls

Cold Souls

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Catch.44

Catch.44

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wesley Willis: The Daddy of Rock 'n' Roll

Wesley Willis: The Daddy of Rock 'n' Roll

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Found

Found

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonderland

Wonderland

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Divide

The Divide

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Repo Men

Repo Men

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
Read the review Edit this entry