• Overlord

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★½

  • In Fabric

    ★½

  • Rojo

    ★★

  • Slice

    ★★

  • Her Smell

    ★½

  • Freaks

    ★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Nekrotronic

    ★★★

  • Greta

    ★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • The Nun

  • Charlie Says

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • He's Out There

  • Videoman

    ★★½

  • Slender Man

    ½

  • The Meg

    ★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Pledge

    ★★★½

  • The Death of Superman

    ★★½

  • Father of the Year

    ★½

  • Nightmare Cinema

    ★★★

  • Cam

    ★★½

  • The First Purge

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Await Further Instructions

    ★★½

  • Animal World

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Action Point

    ★★

  • Tag

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Life of the Party

    ★★½

  • Mrs. Claus

  • Overboard

    ★½

  • Tremors: A Cold Day in Hell

    ½

  • The American Meme

    ★★½

  • The Week Of

  • Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

    ★★★★

  • Super Troopers 2

    ★★★

  • Truth or Dare

  • Rampage

    ★★½

  • Paterno

    ★½

  • 4/20 Massacre

  • Acrimony

    ★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Family

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Fast Color

    ★★

  • Elizabeth Harvest

    ★★

  • Blockers

    ★★★

  • Wildling

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • Heavy Trip

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Death Wish

    ★★★

  • The Commodore Story

    ★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½