• The Mummy

    ★★

  • Kill Switch

    ★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Snatched

    ½

  • Blade of the Immortal

    ★★★★

  • I Am Heath Ledger

    ★½

  • The Last Movie Star

    ★★★★

  • The Endless

    ★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Going in Style

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • Life

    ★★★★

  • What the Health

    ½

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Freehold

    ★★★½

  • The Foreigner

    ★★★½

  • The Evil Within

    ★★★

  • Cage Dive

    ½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get the Girl

  • Rememory

    ★½

  • Patti Cake$

    ★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★½

  • XX

    ★½

  • A Ghost Story

    ★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Berlin Syndrome

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • The Little Hours

    ★★½

  • Passengers

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Terrifier

    ★★★★

  • The Ghoul

    ★½

  • Sugar Skull Girls

    ★★★★★

  • Anti Matter

    ½

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Antiporno

    ½

  • The Bad Batch

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Wakefield

    ★★★

  • We've Forgotten More Than We Ever Knew

  • Blood Feast

  • Imperium

    ★★★½

  • Collide

    ★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Sharknado 4: The 4th Awakens

    ★★½

  • Skiptrace

  • Star Trek Beyond

    ★★½

  • Satanic

    ½

  • The Shallows

    ★★½

  • Red Christmas

    ★★

  • Cell

    ★★★

  • Lights Out

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★

  • The Salesman

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • The Wailing

    ★½

  • The Trust

    ★★★

  • Special Correspondents

    ★½

  • The Transfiguration

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Night of Something Strange