• The Dark Red

    The Dark Red

    ★★

    This is like if Kill Bill & X-Men had a retarded baby because it came out of the poop hole instead of the pussy hole

  • Backcountry

    Backcountry

    ★★★

    The only bear I have to worry about in the suburbs is the fat guy on the corner wanting to slip it into my pink sock

  • The Endless

    The Endless

    ★½

    What IS THIS NONSENSE?!?

  • Guns Akimbo

    Guns Akimbo

    ★★★½

    I want to be reincarnated as the silver tooth in Nix's mouth <3

  • Bit

    Bit

    Turned it off when they called themselves "Bite Club", absolutely fucking not. I assume this only has above a one star average rating because of all the LGBT stuff, the letterboxd community is a load of shit

  • Amityville Island

    Amityville Island

    ½

    Made it 16 minutes in

  • The Stanford Prison Experiment

    The Stanford Prison Experiment

    ★★★★

    The guards are like me as a little kid walking out of seeing TMNT in the theater, pretending I can suddenly spin kick

  • Jay and Silent Bob Reboot

    Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

    Kevin Smith acting was the worst part of this Kevin Smith movie

  • The Other Lamb

    The Other Lamb

    This is a cross between handmaid's tale, Lord of the rings, and a pair of women's pantyhose filled with baby diarrhea

  • Mud

    Mud

    ★★★

    The movie where a little kid punches a bunch of adults and cries over a bum's girlfriend

  • Little Joe

    Little Joe

    ★★

    "You little fairy, smelling on your flowers
    Nappy hairy chest, look it's Austin Powers"
    - Jonathan Davis, Korn

  • Yummy

    Yummy

    ★★½

    Wasted a funny dick on fire scene for this bland mess