Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
F9

F9

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
The Watch

The Watch

2012
×
★★
Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Coming Out

Coming Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beverly Hills Ninja

Beverly Hills Ninja

1997
×
★★
Edit this entry  
18
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★½
Edit this entry  
29
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Drifting Classroom

The Drifting Classroom

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★
Edit this entry