Sort by

Joe Jee has logged 366 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Drifting Classroom

The Drifting Classroom

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★
Edit this entry  
26
Starman

Starman

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★
Edit this entry  
19
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Live Love Drive

Live Love Drive

1999
×
Edit this entry  
10
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
Edit this entry  
28
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
Edit this entry  
27
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
Edit this entry  
26
Click

Click

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
Edit this entry  
26
The Week Of

The Week Of

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Invitation

The Invitation

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Week Of

The Week Of

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Number 23

The Number 23

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
Tightrope

Tightrope

1984
×
Edit this entry  
06
Halloween II

Halloween II

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

2007
×
Read the review Edit this entry  
05
Furious 7

Furious 7

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
Edit this entry  
29
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
Read prior review Edit this entry  
28
good kid, m.A.A.d city

good kid, m.A.A.d city

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Comedy Central Roast of David Hasselhoff

Comedy Central Roast of David Hasselhoff

2010
×
Edit this entry  
27
Comedy Central Roast of James Franco

Comedy Central Roast of James Franco

2013
×
Edit this entry  
27
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Edit this entry  
24
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
Edit this entry  
22
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
Edit this entry