Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Halftime

Halftime

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amy Schumer Presents: Parental Advisory

Amy Schumer Presents: Parental Advisory

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Dirty Daddy: The Bob Saget Tribute

Dirty Daddy: The Bob Saget Tribute

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Tod@s Caen

Tod@s Caen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
100 días con la Tata

100 días con la Tata

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Millonario sin amor

Millonario sin amor

2021
×
Edit this entry  
03
Instructions for Su

Instructions for Su

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Norm Macdonald: Nothing Special

Norm Macdonald: Nothing Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Toscana

Toscana

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Promised

Promised

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Perfect Pairing

A Perfect Pairing

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
She's Dating the Gangster

She's Dating the Gangster

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
El cuartito

El cuartito

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Valet

The Valet

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Perfect Family

The Perfect Family

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
40 Love

40 Love

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Along for the Ride

Along for the Ride

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Ordinary World

Ordinary World

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
All Roads Lead to Rome

All Roads Lead to Rome

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
What a Father!

What a Father!

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Honeymoon With My Mother

Honeymoon With My Mother

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
Edit this entry  
27
365 Days

365 Days

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Invisible Thread

The Invisible Thread

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
The People Upstairs

The People Upstairs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Without Saying Goodbye

Without Saying Goodbye

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Through My Window

Through My Window

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Today We Fix the World

Today We Fix the World

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rescued by Ruby

Rescued by Ruby

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
It Started with a Kiss

It Started with a Kiss

1959
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Mating Game

The Mating Game

1959
×
★★★★
Edit this entry  
03
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry