Sort by

Tatiana has logged 179 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★
Edit this entry  
31
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Other Sister

The Other Sister

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Nick Offerman: American Ham

Nick Offerman: American Ham

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
Christmas Crush

Christmas Crush

2012
×
Edit this entry  
16
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Edit this entry  
13
In a World...

In a World...

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Take Care

Take Care

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Royal Christmas

A Royal Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saturday Night

Saturday Night

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
One Small Hitch

One Small Hitch

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Annie

Annie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hello I Must Be Going

Hello I Must Be Going

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Someone Like You...

Someone Like You...

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
Jack

Jack

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cantinflas

Cantinflas

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
½
Read prior review Edit this entry  
22
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★½
Edit this entry  
09
Catch and Release

Catch and Release

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
09
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Just Like Me

Just Like Me

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Judge

The Judge

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Renoir

Renoir

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
What If

What If

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
21
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Rio 2

Rio 2

2014
×
Edit this entry  
18
Million Dollar Arm

Million Dollar Arm

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★½
Edit this entry