egg shrimp has logged 23 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry