• Mank

    ★★★

  • The Old Guard

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Child's Play

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • The Wandering Earth

    ★½

  • Fighting with My Family

    ★★

  • High Flying Bird

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Ghost Squad

    ★★★

  • Green Book

    ★½

  • Halloween

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • I.M.P.S. - The Relentless: Chapter 3 - Rhymes with Maintenance

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Uncle Drew

    ★★

  • Possum

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Anon

  • Beirut

    ★½

  • Support the Girls

    ★★★★½

  • The Outsider

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★

  • Hellraiser: Judgment

    ★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Winchester

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Radio Mary

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • Youth

    ★★★½

  • Manhunt

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★½

  • Woodshock

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★½

  • Battle of the Sexes

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★½