• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Deep Water

    ★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Gold

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

  • Encanto

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Injustice

    ★½

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • My Son

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Being James Bond

    ★★★★★

  • Vigil

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

  • Sweet Girl

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

  • Pig

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★½

  • Val

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Riverdance: The Animated Adventure

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Justice Society: World War II

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★