Sort by

JD has logged 185 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
Edit this entry  
01
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★½
Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
21
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Edit this entry  
21
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Edit this entry  
20
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
Edit this entry  
18
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★½
Edit this entry  
18
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★½
Edit this entry  
18
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Rakka

Rakka

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Injustice

Injustice

2021
×
★½
Edit this entry  
14
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Edit this entry  
13
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Edit this entry  
12
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
Moonraker

Moonraker

1979
×
★½
Edit this entry  
08
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Edit this entry  
08
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★★
Edit this entry  
07
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★½
Edit this entry  
07
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★½
Edit this entry