Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Troy

Troy

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Crime Scene

Crime Scene

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
24
In Bed With Santa

In Bed With Santa

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Brüno

Brüno

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Guillermo Vilas: Settling the Score

Guillermo Vilas: Settling the Score

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Screened Out

Screened Out

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★★½
Edit this entry  
28
Cannibal! The Musical

Cannibal! The Musical

1993
×
★★
Edit this entry  
27
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★½
Edit this entry  
26
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Challenger: The Final Flight

Challenger: The Final Flight

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Skin: A History of Nudity in the Movies

Skin: A History of Nudity in the Movies

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rising Phoenix

Rising Phoenix

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Cube

Cube

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry