RSS feed for Tiziana

Tiziana has logged 15 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
AD/BC: A Rock Opera

AD/BC: A Rock Opera

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gomorrah

Gomorrah

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Onion Movie

The Onion Movie

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
8½

1963
×
★★★½
Edit this entry  
05
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★½
Edit this entry