Tiziana has logged 17 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Vatel

Vatel

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
The Madness of King George

The Madness of King George

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Girl with a Pearl Earring

Girl with a Pearl Earring

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Amazing Grace

Amazing Grace

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lady Jane

Lady Jane

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Grandpa & Me and a Helicopter to Heaven

Grandpa & Me and a Helicopter to Heaven

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
04
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Edit this entry