RSS feed for Tiziana

Tiziana has logged 26 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Edit this entry  
26
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Edit this entry  
26
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
First Blood

First Blood

1982
×
★★★
Edit this entry  
20
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
19
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★
Edit this entry  
19
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★
Edit this entry  
13
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Edit this entry  
13
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★
Edit this entry  
12
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
11
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★
Edit this entry  
11
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Edit this entry  
01
Marrying Mr. Darcy

Marrying Mr. Darcy

2018
×
Edit this entry