• Arracht

    ★★★★

  • Deadly Cuts

    ★★½

  • To the Future, with Love

    ★★

  • Nicki

    ★★★

  • Celts

    ★★½

  • Hard

    ★★

  • Unstuck

    ★★★

  • Fanny: The Right to Rock

    ★★★

  • Between Us

    ★★★

  • Pure

    ★★★

  • AIDS Diva: The Legend of Connie Norman

    ★★★★

  • The Black Church: This Is Our Story, This Is Our Song

    ★★★★

  • The Forgotten Place

    ★★★½

  • The Change Up

    ★★★

  • Pink & Blue

  • Flourish

    ½

  • The Lonely Prince

    ★★

  • Beat 97

  • Polygraph

    ★★★

  • Endless Sunshine on a Cloudy Day

    ★★★

  • Phil Lynott: Songs for While I'm Away

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Rogers

    ★★★★

  • Escaping the Fragile Planet

    ★★★½

  • You Will Still Be Here Tomorrow

    ★★

  • Forgotten Roads

    ★★★½

  • Wildfire

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Eyes Down

    ★★★

  • Swipe Up, Vivian!

    ★★★½

  • Flex

    ★★★★

  • Transformistas

    ★★★★

  • Swivel

  • Offline

    ★★

  • Dear Tenant

    ★★★★

  • Good Night

  • Coming Out

    ★★★★

  • Me and Me

  • Tape

  • Leaf Boat

    ★★

  • Beauty Boys

    ★★½

  • Swimmers

    ★★½

  • Boys from County Hell

    ★★★★

  • P.S. Burn This Letter Please

    ★★★★★

  • The Ephemeral

    ★★½

  • The Fathers Project

    ★★½

  • When Women Won

    ★★★½

  • Mare

    ★★½

  • Babydyke

    ★½

  • The Song We Sang

    ★★½

  • Stray Dogs Come Out at Night

    ★★★

  • We Are From There

  • Miss Americana

  • Al-Najma

  • The Last Right

    ★★★

  • A Cohabitation

    ★★★

  • Leo & Alex in the Middle of the 21st Century

    ★★

  • An Old Lady

    ★½

  • Twilight's Kiss

    ★★★★

  • Gon, The Little Fox

    ★★★★

  • Family Affair

    ★★

  • Baseball Girl

    ★★★

  • The Dawn of a New Gay

  • The Girl from the Other Side

  • Barakat

    ★★★

  • 1982

    ★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Bring Me Home

    ★★★½

  • Manara

    ★★★

  • Rialto

    ★★★★

  • Goodbye Mother

    ★★★½

  • Dance With Me

    ★★