Taurantula has logged 293 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Edit this entry  
28
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Edit this entry  
21
Twins

Twins

1988
×
Edit this entry  
21
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
Read the review Edit this entry  
19
Omar

Omar

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Gospel According to André

The Gospel According to André

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
Edit this entry  
07
McQueen

McQueen

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Heavy Trip

Heavy Trip

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
Edit this entry  
18
One of Us

One of Us

2017
×
Edit this entry  
18
Captive for 18 Years: The Jaycee Lee Story

Captive for 18 Years: The Jaycee Lee Story

2009
×
Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★½
Edit this entry  
18
This Is 40

This Is 40

2012
×
★½
Edit this entry  
17
Call Boy

Call Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Violeta al fin

Violeta al fin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dynamite Graffiti

Dynamite Graffiti

2018
×
Edit this entry  
11
No Goodbyes

No Goodbyes

2018
×
Edit this entry  
10
Satin Rouge

Satin Rouge

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
The Last Warrior

The Last Warrior

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Blue Dahlia

The Blue Dahlia

1946
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Fuse

Fuse

2003
×
★★½
Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Jumpman

Jumpman

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Last Trial

The Last Trial

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Killers

The Killers

1946
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ice

Ice

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Selfie

Selfie

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Where Hands Touch

Where Hands Touch

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Halima's Path

Halima's Path

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
All for Free

All for Free

2006
×
★★½
Edit this entry  
21
Cinema Komunisto

Cinema Komunisto

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ordinary People

Ordinary People

2009
×
★★½
Edit this entry  
20
The Parade

The Parade

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Steps in a Terra Incognita

First Steps in a Terra Incognita

2002
×
½
Edit this entry  
20
Village Without Women

Village Without Women

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mountain

Mountain

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
You Carry Me

You Carry Me

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
Edit this entry  
14
Rocco

Rocco

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry