• Mayor Pete

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ½

  • Dear Evan Hansen

  • Dune

  • Spencer

    ★★

  • C'mon C'mon

  • King Richard

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Nine Perfect Strangers

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

  • Annette

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Shangri-La

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★

  • Crime Scene

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • Passing

    ★★★★

  • Mass

    ★★

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Music

    ½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • News of the World

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

  • Midnight at the Magnolia

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Totally Under Control

  • French Exit

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • This Is Paris

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

  • One Night in Miami...

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • Saint-Narcisse

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Black Is King

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Help! I'm Stuck! with Cole Escola

  • A Secret Love

  • Veneno

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Days

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★

  • The Father

    ★★★