Sort by

RÓGE has logged 412 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Elle

Elle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Last Film

My Last Film

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Basically

Basically

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Rubber Dolphin

Rubber Dolphin

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
My Last Film

My Last Film

2015
×
Read prior review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unlikely Angel

Unlikely Angel

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Solstice

Solstice

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Xmas 1986

Xmas 1986

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Dingleberry Jingles

Dingleberry Jingles

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Holidaze, 1994

Holidaze, 1994

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Xmas 1987 New Years

Xmas 1987 New Years

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Heaven's Gate: The Cult of Cults

Heaven's Gate: The Cult of Cults

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Atlantiques

Atlantiques

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Electrocute Your Stars

Electrocute Your Stars

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death Quest of the Ju-Ju Cults

Death Quest of the Ju-Ju Cults

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fifteen and Pregnant

Fifteen and Pregnant

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Resurrection

Resurrection

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Temple of Torment

Temple of Torment

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I, of the Cyclops

I, of the Cyclops

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
Edit this entry  
01
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Zealots of the Zinc Zone

Zealots of the Zinc Zone

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Coven of the Heathenites

Coven of the Heathenites

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry