Sort by

RÓGE has logged 44 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
30
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Boy

The Boy

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Gothika

Gothika

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Requiem

Requiem

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Malina

Malina

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
Read the review Edit this entry  
19
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Skull

The Skull

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
Read the review Edit this entry  
10
French Exit

French Exit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry