Sort by
  • BlackBerry

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Dune

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Buck Breaking

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • 537 Votes

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Swamp

  • The Fandom

    ★★★

  • Coming Out

  • i think i love u

  • TFW No GF

    ★★

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★

  • The Night House

    ★★½

  • Good Vibes at the Iowa State Fair

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Mister America

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

  • Black Pill

    ★★★★★

  • Mr. Pregnant

    ★★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★

  • J.R. “Bob” Dobbs and The Church of the SubGenius

  • Are You Recording?

    ½

  • Look Closer: The Rise and Fall of Robert Benfer

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Massacre on Martin & 3rd: A Neoliberal Horror Story

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Dominion

  • A Quiet Place

    ★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • A Night at the Garden

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Darkest Hour

    ½

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Smocaine 3

    ★★★

  • Dunkirk

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½