Sort by

taxxpayermoney has logged 21 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Grin Without a Cat

A Grin Without a Cat

1977
×
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr.

Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr.

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
Read the review Edit this entry  
10
Welcome to the N.H.K.

Welcome to the N.H.K.

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American History X

American History X

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Shot Andy Warhol

I Shot Andy Warhol

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Who: The Tomb of the Cybermen

Doctor Who: The Tomb of the Cybermen

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Who: The Dalek Invasion of Earth

Doctor Who: The Dalek Invasion of Earth

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Pill

Black Pill

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry