Taylor has logged 46 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
31
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Meet the Sandvich

Meet the Sandvich

2008
×
Edit this entry  
21
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
21
Meet the Sandvich

Meet the Sandvich

2008
×
Edit this entry  
20
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
11
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Serenity

Serenity

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Science Crazed

Science Crazed

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
26
K-ON! The Movie

K-ON! The Movie

2011
×
Edit this entry  
24
The Human Condition

The Human Condition

×
★★★★
Edit this entry  
24
The Human Condition III: A Soldier's Prayer

The Human Condition III: A Soldier's Prayer

1961
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★
Edit this entry  
14
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
October Rumbles

October Rumbles

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★
Edit this entry  
25
Process Red

Process Red

1966
×
★★
Edit this entry  
23
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
20
TDF Really Works

TDF Really Works

2011
×
Edit this entry  
19
The Unchanging Sea

The Unchanging Sea

1910
×
★★★★
Edit this entry  
19
Coco

Coco

2017
×
Edit this entry  
13
Offering

Offering

1978
×
★★★½
Edit this entry  
12
Triumph of the Will

Triumph of the Will

1935
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Country Doctor

The Country Doctor

1909
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
½
Edit this entry  
08
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
25
Nexus

Nexus

2020
×
½
Edit this entry  
25
Meet the Sandvich

Meet the Sandvich

2008
×
Edit this entry  
25
Meet the Sandvich

Meet the Sandvich

2008
×
Edit this entry  
22
Elephant

Elephant

2003
×
★★½
Edit this entry  
18
2012

2012

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Stan Brakhage Exits the Cinema and Enters the Light of Day

Stan Brakhage Exits the Cinema and Enters the Light of Day

2002
×
Edit this entry  
16
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Arsenal

Arsenal

1929
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Our Century

Our Century

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Edit this entry