RSS feed for Taylor_Redman
  • Cats

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Frank

    ★★★★★

  • August: Osage County

    ★★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • Carnage

    ★★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Doubt

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • The Room

    ★★★★★

  • Frailty

    ★★★★★

  • Happy Accidents

    ★★★★★

  • A Bug's Life

    ★★★★★

  • Oingo Boingo: Farewell (Live from the Universal Amphitheatre)

    ★★★★★

  • Freeway

    ★★★★★

  • Twelve Monkeys

    ★★★★★

  • The Crying Game

    ★★★★★

  • The Woman in Black

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • The Stepfather

    ★★½

  • Stand by Me

    ★★★★★

  • The Hitcher

    ★★★★★

  • The NeverEnding Story

    ★★★★★

  • Forbidden Zone

    ★★★★★

  • Cannibal Holocaust

    ★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★★

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

    ★★★★★

  • Planet of the Apes

    ★★★★★

  • The Producers

    ★★★★★

  • Casino Royale

    ½

  • What's New Pussycat?

    ★★★★★

  • Hamlet

    ★★★★★

  • Dead of Night

    ★★★★★

  • Duck Soup

    ★★★★★

  • Freaks

    ★★★★★

  • The Cabinet of Dr. Caligari

    ★★★★★

  • Different from the Others

    ★★★★★