Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Spiderhead

  • Minions: The Rise of Gru

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Editing

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • Kurupting the Industry: The People Just Do Nothing Story

  • Free Guy

    ★½

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Old

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • You Have Four Years

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Creating an Army of the Dead

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Cherry

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Dear Future Children

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ★★

  • Burrow

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Writers Block