Sort by

Taylor has logged 164 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We Are

We Are

2020
×
Read prior review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
The Savages

The Savages

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joshy

Joshy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Who are you?

Who are you?

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
1959: The Year that Changed Jazz

1959: The Year that Changed Jazz

2009
×
Edit this entry  
15
The Last Christmas Party

The Last Christmas Party

2020
×
Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wobble Palace

Wobble Palace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Laramie Project

The Laramie Project

2020
×
Edit this entry  
06
Hated: GG Allin & The Murder Junkies

Hated: GG Allin & The Murder Junkies

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Wonderful Cloud

A Wonderful Cloud

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Town

The Town

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
Read the review Edit this entry