Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Edit this entry  
01
As They Slept

As They Slept

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2017
×
Edit this entry  
28
Ladyworld

Ladyworld

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Staircase

The Staircase

2022
×
Edit this entry  
19
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Our Father

Our Father

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
White Lie

White Lie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jenny's Wedding

Jenny's Wedding

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
Edit this entry  
24
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Umma

Umma

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
May

May

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

2022
×
Edit this entry  
19
The Imposter

The Imposter

2012
×
Edit this entry  
19
Heart Shot

Heart Shot

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
Edit this entry  
18
Maid

Maid

2021
×
Edit this entry  
16
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
Edit this entry  
12
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
Edit this entry  
07
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry